Ustaların Eserleri Antik AŞ müzayedesinde

Antik A.Ş., 1928’den günümüze modern ve çağdaş Türk sanatından eserlerin satışa sunulacağı bir müzayedeye hazırlanıyor. Nu Müzayedeye çıkacak eserler 18-23 Kasım arasında Antik A.Ş. sergi salonlarında görülebilir, Kaçırmayınız…

1928’den günümüze modern ve çağdaş Türk sanatından usta sanatçıların eserleri Antik A.Ş. tarafından 23 Kasım’da saat 15.00’te Antik Palace’ta gerçekleşecek 279. müzayedede satışa sunulacak. Müzayedede Türk resminin usta isimlerinden Hale Asaf, Nejad Melih Devrim, Mübin Orhon, İlhan Koman, Cevat Dereli, Ali Çelebi, Orhan Peker, Burhan Uygur, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Burhan Doğançay, Mehmet Güleryüz’ün de aralarında bulunduğu sanatçıların eserleri yer alacak. Müzayedeye çıkacak eserler 18-23 Kasım arasında da Antik A.Ş. sergi salonlarında sergileniyor.

‘Heykel önem kazanacak’
Müzayedeyi Antik A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Olgaç Artam yönetecek. Artam müzayedeyle ilgili olarak, “Müzayede modern ve çağdaş Türk sanatından önemli bir seçki sunuyor. Bana göre en önemli eserlerin arasında, Hale Asaf’ın ‘Otoportre’si yer alıyor. Bu eser ilk kez müzayede yoluyla satışa çıkacak olması bakımından önem taşıyor.
Modern Türk resminin önemli eserlerinden biri olan 1928 tarihli tablo 100 bin TL açılış fiyatıyla satışa sunulacak. Bu eserin satışı gerçekleşirse, eser sanatçının en yüksek fiyata satılan eseri olacak. Müzayedede ayrıca Nejad Devrim’in, Burhan Doğançay’ın, Erol Akyavaş’ın eserleri de yer alıyor. Bunlar da öne çıkan eserler arasında. Müzayedede ayrıca heykel eserler de yer alıyor.
Ben günümüzde heykel sanatının hak ettiği ilgiyi maalesef görmediğini düşünüyorum. Ancak gelecekte bu sanat hak ettiği değeri bulacak. Bu yüzden heykeller de büyük önem taşıyor. Müzayedede İlhan Koman’ın ünlü ‘Yürüyen Derviş’ heykeli ve bronz çalışmaları, Kuzgun Acar, Meriç Hızal, Seyhun Topuz, Koray Ariş ve Osman Dinç gibi heykeltıraşların eserleri yer alıyor” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir